VESELÉ HEDVÁBÍ

O SOBĚ


Narodila jsem se v roce 1975 v Hradci Králové, ve znamení Vodnáře. Kromě základní školy jsem vystudovala střední hotelovou školu v Turnově, 2-leté nástavbové studium v Pardubicích na škole cestovního ruchu a 5-týdenní jazykový kurz v Austrálii. Po ukončení studií jsem se dostala do celkem 3 zaměstnání. Každé mi svým osobitým způsobem dávalo příležitost učit se, vnímat, pochopit a vytvářet můj vnitřní svět.


Měla jsem možnost dostat se na post referentky v zahraničním obchodě, asistenku a manažera v agentuře zprostředkovávající studijní pobyty po celém světě, a v neposlední řadě také produkční v irsko-české společnosti.


Právě v tu dobu se u mě začala rodit myšlenka, začít kreslit na jiný materiál než-li papír. Lákalo mě hedvábí. Vyhledala jsem si kurz , a v době očekávání mého prvního syna jsem se začala s malováním na hedvábí sbližovat. Hedvábím jsem byla tak fascinována, že jsem u něho zůstala doposud. Cítím velmi intenzivně můj vztah k tak úžasnému materiálu, který se rok od roku prohlubuje.


Za odhodlání mé výrobky nabízet širší veřejnosti velmi vděčím paní Olze Stáhalové, která mi tuto myšlenku vnukla při soukromé výstavě v manželově bývalé kovárně. Od té doby jsem ze sebe shodila strach a pocit méněcennosti z toho, že jsem nenavštěvovala žádnou z uměleckých škol.


Za dobu téměř 7 let jsem uskutečnila několik výstav v Praze, Pardubicích a Roudnici nad Labem, kde v současné době trvale bydlím s mými milovanými dětmi a manželem.